Kupuj numery bezpłatne, lokalne lub międzynarodowe bezpośrednio online

Polska:800 088 798
Międzynarodowy:🌍 +31 (0)85 400 5588

Jeśli zarejestrowałeś swój numer telefonu w aplikacji Belfabriek, możesz ustawić, jak chcesz odbierać połączenia. Na przykład, czy chcesz, żeby twój telefon komórkowy zawsze dzwonił, kiedy ktoś do ciebie dzwoni, nawet jeśli nie masz włączonej aplikacji? Możesz: podaj nam swój numer telefonu komórkowego, a my przekażemy wszystkie połączenia przychodzące na Twój telefon komórkowy.

Możemy również odtworzyć sygnał zapowiedzi, tak abyś odbierając telefon na komórce, usłyszał i wiedział, że jest to przychodzące połączenie biznesowe.

Łatwe rozdzielanie rozmów służbowych i prywatnych

W ten sposób możesz mieć osobne połączenia służbowe i prywatne na jednym telefonie komórkowym. Masz służbowy numer telefonu i prywatny numer komórkowy na jednym telefonie. Innymi słowy: stacjonarny na komórce.

Przekazujemy połączenia bezpośrednio na Twój telefon komórkowy. Nie musisz instalować aplikacji, aby odbierać te połączenia. W naszych przełącznikach telekomunikacyjnych wykonujemy routing, dzięki któremu ruch połączeń przychodzących wraca bezpośrednio z sieci telefonicznej do operatorów komórkowych poprzez nasze połączenie z tymi podmiotami. Może to kosztować nieco więcej po naszej stronie, ale dzięki temu otrzymujesz najlepszą jakość połączeń. Miliardy euro zainwestowano w sieci komórkowe i w technologię, która pozwala obudzić śpiący telefon w Twojej kieszeni, kiedy połączenie przychodzi do Ciebie przez maszty. Z przyjemnością dostarczymy połączenia telefoniczne do twojego telefonu komórkowego za pośrednictwem tego oficjalnego połączenia. W ten sposób możesz być pewien, że nie przegapisz żadnego połączenia.

Dostawa przez telefon programowy


Innym sposobem dostarczania połączeń na telefon komórkowy jest softphone, czyli oprogramowanie, które instalujesz w swoim telefonie komórkowym i które czeka na polecenie ("jest połączenie przychodzące"), a następnie uruchamia się. Następnie przez Internet nawiązywane jest połączenie z telefonem komórkowym i w ten sposób wykonywane jest połączenie telefoniczne.

Połączenie nie jest więc realizowane przez sieć operatorów komórkowych, co pozwala zaoszczędzić na opłatach za połączenia międzyoperatorskie, które obowiązują przy realizacji połączeń komórkowych. W końcu rozmowa telefoniczna stała się pakietem danych, które są przesyłane tam i z powrotem. Sieci komórkowe widzą dane, a nie głos, i ten ruch jest wliczony w twój pakiet danych (sprawdź, czy masz nielimitowane dane w pakiecie głosowym, bo w przeciwnym razie nadal będziesz płacić za to połączenie, które wydaje się tańsze).

Wady ruchu głosowego w stosunku do ruchu danych

Jest jednak duże ale... Możesz oczywiście przesyłać głos przez Internet i działa to bardzo dobrze w przypadku stałych łączy internetowych, połączeń między biurami i domami, ale połączenie głosowe między urządzeniem stacjonarnym a mobilnym lub między dwoma urządzeniami mobilnymi przez sieć komórkową jest i pozostanie trudne.
Dlatego sieci komórkowe wprowadziły rozróżnienie między ruchem głosowym (który jest rozliczany w minutach i odbywa się za pośrednictwem numeru telefonu komórkowego) a ruchem danych (który jest rozliczany w gigabajtach).

Ruch głosowy ma priorytet i jest obsługiwany w specjalny sposób w sieciach komórkowych. Jest on zawsze droższy niż zwykły pakiet internetowy. Dlaczego? Ponieważ ruch głosowy jest bardziej wrażliwy. Nie chcesz echa, czkawki, opóźnień i oczywiście chcesz, żeby Twój telefon zawsze dzwonił, kiedy ktoś do Ciebie dzwoni!

Czytałeś już o stawkach za połączenia komórkowe, ruchu głosowym i transmisji danych i wiesz, że głos wymaga nieco więcej uwagi i priorytetów w sieciach. I że Twój telefon komórkowy sam w sobie, pod względem sprzętowym, reaguje na sieci komórkowe. Kiedy duży gracz, taki jak Vodafone czy T-Mobile, aktywuje lub rozszerza sieć komórkową, robi to tylko przy użyciu sprzętu, o którym wie na pewno, że jest w pełni dostosowany do wszystkich dostępnych urządzeń mobilnych. W ten sposób sieć staje się jedną sprawną całością, a telefon komórkowy zawsze działa jak należy.

Głos przez Internet na telefon komórkowy: jak to działa

Teraz przechodzimy do być może najważniejszej części: przesyłania głosu przez internet do telefonu komórkowego.

Przez lata pojawiały się nowe firmy, które próbowały wymyślić nowe rozwiązania dla telefonii lub uczynić ją tańszą. W jaki sposób? Tworząc aplikacje, dzięki którym możesz odbierać połączenia przychodzące. Jednak takie rozwiązanie nigdy nie zapewni takiej jakości, a zwłaszcza niezawodności, jak oferowanie połączeń głosowych na telefon komórkowy za pośrednictwem sieci głosowej operatorów komórkowych. Teraz już wiesz, dlaczego: usługi głosowe są nieco bardziej wyjątkowe niż dane, wymagają większej specjalizacji i mają wyższą cenę.


Z drugiej strony, wyobraź sobie, że każdy instaluje aplikację na swoim telefonie komórkowym, pozwalamy, żeby połączenia przychodziły przez sieć danych operatorów komórkowych, płacimy za dane, a nie za połączenia międzysieciowe - to oszczędność milionów, jeśli nie miliardów! Niestety, to nie działa. Dlaczego więc nie?

Głównym powodem jest to, że po pewnym czasie aplikacje przestają być aktywne. Przechodzą w tryb uśpienia. Ma to na celu oszczędzanie baterii telefonu. Jeśli w ogóle nie uruchomiłeś swojej aplikacji, nie przejdzie ona w tryb uśpienia i nie będzie działać.

Oto (w skrócie) dlaczego dostarczanie 100% niezawodnych połączeń na telefon komórkowy nie będzie działać. Nigdy.

Telefon komórkowy powinien działać jak najdłużej, jeśli chodzi o czas pracy na baterii. Tego właśnie chcą użytkownicy - chcą naładować telefon w nocy, a następnego dnia rano mieć pełną baterię, która wystarczy na cały dzień. Nie da się tego zrobić, jeśli telefon będzie włączony przez cały dzień z aplikacją. Po pewnym czasie aplikacja przechodzi w tryb uśpienia lub w ogóle nie jest aktywna, jeśli nie uruchamiasz jej codziennie.

Oczywiście są sposoby na obejście tego problemu. Istnieją nawet oficjalne protokoły, które pozwalają na zdalne uruchamianie i budzenie aplikacji. Tyle tylko, że nigdy nie działają one tak niezawodnie jak oficjalna droga oferująca połączenie przez połączenie komórkowe z telefonem komórkowym. Zawsze zdarza się, że aplikacja nie uruchamia się lub uruchamia się zbyt późno. Nigdy nie możesz być tego w 100% pewien. Dlatego ważne jest sprawdzenie stanu telefonu komórkowego: czy jest w trybie blokady?

Przeczytaj o tym na stronie Apple lub na forum Reddit Voip Push Not Received.

Możesz też poszukać w Google: Aplikacja Voip nie budzi się przy połączeniu

Często można też przeczytać dobre recenzje osób, które realizują połączenia za pomocą aplikacji: Zastanów się więc: kiedy ludzie testują usługę, mają otwartą aplikację i w 99% przypadków wszystko idzie dobrze. Dopiero po dniu lub dwóch zaczyna się to czkawką i: skąd wiesz, że brakuje Ci połączenia? Jest mało prawdopodobne, że rozmówca zadzwoni do ciebie ponownie lub napisze do ciebie e-mail.

O telefonie programowym Belfabriek

Belfabriek ma również telefon programowy, i to dobry, który działa zarówno na telefonie komórkowym, jak i na komputerze. Ma wszystkie protokoły (CallKit Apple) i powiadomienia push, których używamy, żeby to działało. Ale: nasze telefony programowe są używane głównie na komputerach (możesz wtedy dzwonić za pomocą zestawu słuchawkowego i nie potrzebujesz już telefonu stacjonarnego), a nie tak często na telefonach komórkowych. Albo telefon programowy jest wykorzystywany do wykonywania połączeń wychodzących na Twój numer służbowy. Tak, to też zawsze działa dobrze.

Niezawodne rozwiązanie fixed-to-mobile dla wszystkich

Nie przychodzi nam do głowy żadna branża czy zawód, w którym klient mówi: chcę mieć rozwiązanie typu fixed-to-mobile i nie przeszkadza mi brak połączenia od czasu do czasu. Może organizator festiwalu, który spodziewał się dużego ruchu w ciągu dwóch dni, pracował z wolontariuszami i nie miał budżetu. Jeśli ktoś nie mógł się połączyć, połączenie było złe lub musiał zadzwonić ponownie, to nie było problemu.

Natomiast weterynarz, stylista, malarz i inne osoby pracujące na własny rachunek, dla których każdy telefon jest ważny i które muszą zakładać, że się dodzwonią: dobrze wiedzieć, że Belfabriek przekierowuje każde połączenie telefoniczne ze stacjonarnego na komórkowe w oficjalny sposób, poprzez własne połączenie z operatorami komórkowymi!

Zarejestruj więc teraz swój własny numer telefonu i pozwól, by twoje połączenia były idealnie przekierowane na komórkę! Bez czkawki! I z takimi funkcjami, jak nagrywanie rozmów, menu wyboru czy tekst powitalny!

Proszę natychmiast aktywować demonstracyjny numer telefonu.
Proszę utworzyć swój zespół telefoniczny.
I proszę zacząć odbierać połączenia w ciągu 10 minut!

Proszę wypełnić poniższy formularz, a Państwa numer telefonu będzie dostępny natychmiast.

Zadowoleni klienci telefonii Belfabriek: