Kupuj numery bezpłatne, lokalne lub międzynarodowe bezpośrednio online

Polska:800 000 235
belfabriek-uitbellen-met-een-hardphone

Nawiązywanie połączenia z telefonem stacjonarnym

Dedykowane urządzenie na każdym biurku Możliwe również dla pracowników domowych

Dzwonienie przez telefon stacjonarny

Czym są twarde telefony? To proste: telefony, które znajdują się na prawie każdym biurku od, powiedzmy, lat 50-tych. Przez dziesięciolecia zapewniały one doskonałą obsługę. I nadal tak jest, pomimo szybkiego rozwoju telefonów programowych. Choć jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do telefonów programowych, które są równie przystępne cenowo, co wszechstronne, nie ma nic złego w dobrym telefonie stacjonarnym. Ale jaki telefon biurkowy wybrać? Prawie wszystkie telefony biurowe sprzedawane w 2019 roku to telefony VoIP. VoIP to skrót od Voice over Internet Protocol. Są to telefony, które umożliwiają ruch głosowy przez Internet. Każdy telefon biurkowy VoIP przekształca głos w pakiety danych, które są transportowane przez Internet. Telefon stacjonarny VoIP jest podłączony do sieci lokalnej (firmowej) i nawiązuje cyfrowe połączenie internetowe z rzeczywistą siecią telefoniczną. Odbywa się to w pełni automatycznie za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Jest to tak zwane konto SIP.

Jaki telefon VoIP wybrać?

To zależy w dużej mierze od Twoich wymagań. Istnieje wiele marek, z których wszystkie oferują wysokiej jakości telefony VoIP. De Belfabriek preferuje nieco telefony Cisco. Ze względu na ich dobrą jakość i niezawodność, ale także dlatego, że w zasadzie każdy dostawca ICT zna te urządzenia i wie, jak je zainstalować.

Informacje o instalacji

Jeśli potrzebujesz ograniczonej liczby telefonów VoIP, instalacja jest łatwa do wykonania we własnym zakresie. To oczywiście przekłada się na oszczędność kosztów. Procedura jest zawsze podobna: wprowadzasz nazwę użytkownika i hasło dla każdego telefonu, a następnie urządzenie loguje się do sieci telefonicznej przez Internet. I już można działać. Jeśli potrzebujemy urządzeń VoIP na więcej niż ośmiu stanowiskach pracy, chcemy przekazywać połączenia między sobą, dla każdego urządzenia mamy lokalną pocztę głosową i chcielibyśmy pracować z centralną książką adresową, sprawa staje się bardziej skomplikowana. W tym przypadku zaleca się współpracę z lokalną centralą telefoniczną, która jest połączona cyfrowo z platformą telefoniczną za pomocą trunk'u SIP. Trunk SIP można zamówić w Belfabriek. Jednak instalacja telefonów twardych nie odbywa się za naszym pośrednictwem, lecz za pośrednictwem Państwa specjalisty ds. teleinformatyki.

Wniosek

Jeśli chcesz korzystać z urządzeń VoIP na <8 stanowiskach pracy, radzimy zadbać o to we własnym zakresie. Zwłaszcza jeśli nie ma dodatkowych wymagań (poczta głosowa, centralna książka adresowa, itp.) dla tego rozwiązania. W przypadku 8+ urządzeń stacjonarnych i/lub bardziej zaawansowanej konfiguracji, rozsądniej jest zaangażować stronę teleinformatyczną. W przypadku samodzielnej instalacji: chętnie udzielimy telefonicznego wsparcia przy wprowadzaniu danych logowania, aby szybko (i prawidłowo!) uruchomić urządzenia typu hardphone.