Kupuj numery bezpłatne, lokalne lub międzynarodowe bezpośrednio online

Polska:800 088 798
Międzynarodowy:🌍 +31 (0)85 400 5588

Jak przyciągnąć więcej osób dzwoniących na Twój numer serwisowy

Opublikowane w Kontakt z klientem

Rejestracja bezpłatnego numeru telefonicznego lub numeru premium nie skutkuje automatycznie większą liczbą dzwoniących. Ale co to jest? W ostatnim artykule, już daliśmy Ci wskazówki, jak przyciągnąć więcej dzwoniących. W tym nowym artykule damy Ci więcej wskazówek i nowych sugestii.

Czy spełniasz podstawowe warunki?

Zanim przejdziemy dalej, przyjrzyjmy się "zasadom". Po pierwsze, zadaj sobie pytanie, czy spełniasz te podstawowe warunki:

  • Masz łatwy do zapamiętania numer serwisowy.

  • Ustawiłeś taryfy połączeń w taki sposób, że zachęcają one dzwoniących do chwytania za telefon. Możesz łatwo zmienić taryfę na stronie ustawień numeru w My Belfabriek.

  • Dzwoniących wita nagrana wiadomość i proste menu z opcjami. Poza godzinami otwarcia lub w okresach wzmożonego ruchu, TwójVoice2mail oferuje dzwoniącym możliwość pozostawienia wiadomości, którą Ty lub wyznaczona osoba w Twojej organizacji może łatwo odsłuchać w dowolnym dogodnym momencie. Można to również zmienić na stronie ustawień numeru w My Belfabriek.

Możesz wykorzystać te ustawienia całkowicie według własnych upodobań, a wszystkie ustawienia są łatwe do zarządzania. Dlatego też stanowią one część podstawowych warunków udanego numeru serwisowego. Dzięki siedmiu poniższym działaniom możesz osiągnąć maksymalny wolumen połączeń przychodzących.

1. Upewnij się, że można Cię łatwo znaleźć w Internecie

W dzisiejszych czasach, zamiast korzystać z papierowego przewodnika telefonicznego lub Yellow Pages, używamy Google, aby znaleźć to, czego szukamy. Jeśli ktoś szuka Twojego numeru telefonu, to numer ten powinien być łatwy do znalezienia. Podkreślaliśmy już znaczenie tego w poprzednim artykule, ale lubimy powtarzać tę wskazówkę. A więc:
Umieść swój servicenumer w dobrze widocznym miejscu na stronie głównej i na osobnych stronach. Dobrym miejscem będzie nagłówek, w pobliżu logo. Powtórz numer, ewentualnie wraz z adresem, w stopce witryny.
Strona kontaktowa Twojej witryny również zasługuje na wzmiankę o Twoim numerze serwisowym. Wyszukiwarki takie jak Google indeksują tę stronę, więc będzie ona przyciągać stosunkowo dużą liczbę odwiedzających. Jeśli masz kilka numerów telefonów, przez które można się z Tobą skontaktować, to wyjaśnij odwiedzającym, który numer do czego służy.
Jeśli Twoja firma ma bloga, to pamiętaj, aby dodać swój numer również tam. Tak wysoko, jak to możliwe w pasku bocznym jest popularnym miejscem dla blogerów, aby umieścić swój numer telefonu.

2. Liczy się każdy email

Nawet najmniejsze firmy wysyłają dziesiątki, a nawet setki e-maili dziennie. A każdy email wysłany bez Twojego numeru serwisowego to stracona szansa. Dlatego pamiętaj, aby w podpisie emaila zawrzeć swój numer telefonu. Twój slogan lub misja mogą dodatkowo zachęcić odbiorców do zadzwonienia do Ciebie.

3. Korzystaj z mediów społecznościowych

Fakt, że firmy mogą czerpać ogromne zyski z mediów społecznościowych jest oczywisty. Dlatego skorzystaj z możliwości, jakie one Ci oferują i dodaj swój numer serwisowy do swoich profili na LinkedIn i Twitterze. Więcej pomysłów:

  • Umieść swój numer serwisowy w polu informacyjnym swojej strony firmowej na Facebooku. Facebook w ostatnich latach rozszerzył swoje surowe zasady dotyczące informacji w zdjęciach okładkowych. Jest to doskonała okazja, aby wspomnieć o numerze seryjnym lub numerze imienia i nazwiska również tam.

  • Umieść swoją firmę na mapie w serwisie Foursquare. Dzięki temu klienci posiadający smartfona będą mogli zadzwonić do Ciebie jednym kliknięciem.

  • Google+

Oczywiście nie musisz być aktywny na każdej możliwej platformie mediów społecznościowych. Wybierz te, które są wygodne dla Ciebie i wizerunku Twojej marki, i gdzie znajdziesz większość swoich (potencjalnych) rozmówców.

4. Bądź towarzyski również poza siecią

W "prawdziwym świecie" masz również wiele okazji do promowania swojego numeru usług. Łatwo jest nie docenić skuteczności powiedzenia komuś: "Zadzwoń do nas pod nasz darmowy numer telefonu".
Oczywiście numer ten powinien być umieszczony w widocznym miejscu obok logo firmy na wizytówkach.

5. Zareklamuj swój numer w materiałach drukowanych

Uaktualnij swoją komunikację drukowaną o numer serwisowy. W reklamach, broszurach i ulotkach, ale także na kartach dołączanych do upominków promocyjnych.

6. Z Google prosto do Twojego numeru serwisowego

Czy wiesz, że w Google Adwords możesz dodać do swoich reklam "rozszerzenia połączeń"? Oznacza to, że odwiedzający, czyli obecni i potencjalni klienci, mogą zadzwonić do Ciebie prosto ze swojego komputera lub tabletu za pomocą jednego kliknięcia. W tym artykule pokazujemy, jak to zrobić.

7. Eksperymentuj i ulepszaj

Aby odbierać więcej połączeń, ważne jest, aby Twoi rozmówcy byli zadowoleni z usług, które świadczysz. Ale skąd możesz wiedzieć, czy są? Po prostu pytając ich o zdanie i stale doskonaląc swoje usługi!

Może to oznaczać, że będziesz musiał trochę poeksperymentować, aby dowiedzieć się, co działa, a co nie.

Niech Twoi pracownicy zapytają klientów, co sądzą o nowym podejściu, lub skorzystaj z naszego systemu Interactive Voice Response (IVR). Nie bój się pytać dzwoniących, jak długo musieli czekać i co sądzą o świadczonych usługach.

Proszę natychmiast aktywować demonstracyjny numer telefonu.
Proszę utworzyć swój zespół telefoniczny.
I proszę zacząć odbierać połączenia w ciągu 10 minut!

Proszę wypełnić poniższy formularz, a Państwa numer telefonu będzie dostępny natychmiast.

Zadowoleni klienci telefonii Belfabriek: