Kupuj numery bezpłatne, lokalne lub międzynarodowe bezpośrednio online

Polska:800 088 798
Międzynarodowy:🌍 +31 (0)85 400 5588
Zakendoen in België makkelijker met een Belgisch servicenummer (image)

Jak skutecznie wejść na rynek belgijski

Opublikowane w Międzynarodowa

Wellness, produkty spożywcze, gadżety i usługi cieszą się w Belgii ogromnym popytem. Duży wzrost odnotowują również sklepy internetowe. Z ponad 11 milionami mieszkańców, rynek ten oferuje wiele możliwości dla sprytnych przedsiębiorców.

W tym artykule przedstawiamy wskazówki i sugestie dotyczące pierwszych kroków na belgijskim rynku.

Jak podbić Belgię

Dla firm, które już działają w krajach graniczących z Belgią, takich jak Francja, Niemcy czy Holandia, rynek belgijski jest nie do odparcia. Wiele podobieństw i możliwości, jakie oferuje Belgia, sprawia, że ekspansja na ten kraj jest logicznym krokiem.

Mimo to, aby odnieść sukces w prowadzeniu interesów w tym kraju, należy wziąć pod uwagę pewne różnice kulturowe między Belgią a innymi krajami. Szkoda by było, gdyby te niepisane zasady działały przeciwko Tobie podczas negocjacji.

Poniższe wskazówki pomogą Ci w prowadzeniu interesów w Belgii.

- Zdobądź ich zaufanie

Zanim spróbujesz porozmawiać z Belgiem o zakupach, musisz zdobyć jego zaufanie. Dotyczy to w szczególności flamandzkiej części populacji. Na początku ludzie mogą być ostrożni i niezdecydowani, więc dlaczego nie poświęcić czasu na poznanie się w dobrej restauracji? Z pewnością pokochacie to podejście. W końcu łatwiej jest nawiązać korzystne relacje z partnerem biznesowym, którego się zna, lubi i któremu się ufa.

- Bądź cierpliwy
Na zbudowanie zaufania potrzeba czasu, a czas wymaga cierpliwości. Nie oczekuj od Belgów, że podejmą decyzję na końcu spotkania biznesowego. Często potrzebują trochę czasu na przemyślenie sprawy, co może być prawdziwą próbą cierpliwości dla zatwardziałych biznesmenów. Wszystko, co możemy powiedzieć, to walka z chęcią rozmawiania o liczbach. Dobrą zasadą jest odkładanie podpisania umowy do czasu, aż belgijski partner da do zrozumienia, że jest na to gotowy.

- Bądź skromny

Kiedy zbyt entuzjastycznie promujesz swój produkt lub usługę, Belgowie mogą uznać Cię za osobę agresywną lub nawet arogancką. Z drugiej strony, ponieważ Belgowie uwielbiają kpinę z samych siebie i przedstawianie spraw z odpowiedniej perspektywy, dobrze byłoby, gdybyś praktykował te cechy. Będąc skromnym, osiągniesz o wiele więcej, niż gdy dopasujesz się do stereotypu, który może istnieć dla Twojej własnej narodowości.

- Mów w języku

Upewnij się, że wiesz, jakim językiem posługuje się Twój partner biznesowy. Nawet jeśli wysyłaliście e-maile lub dzwoniliście do siebie po angielsku, kilka słów w języku ojczystym partnera może być świetnym lodołamaczem. Uważaj na założenia: są osoby francuskojęzyczne (walońskie) o flamandzko brzmiących nazwiskach i są osoby flamandzkojęzyczne o francusko brzmiących nazwiskach. Do tego dochodzi jeszcze mniejszość niemieckojęzyczna. Jeśli masz wątpliwości, po prostu zapytaj.

Prezentuj belgijski wizerunek

Niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzi Twoja organizacja, jesteś zapewne dumny ze swoich korzeni. Jednak poważne wejście na rynek belgijski wymaga posiadania lokalnego oddziału. Może to być fizyczny sklep lub biuro, ale równie dobrze może to być obecność wirtualna. Założenie belgijskiej firmy może przynieść znaczące korzyści podatkowe.

Belgijski adres nie jest kompletny bez belgijskiego numeru telefonu, więc Twoi klienci i partnerzy biznesowi nie będą musieli płacić za połączenia międzynarodowe. Belfabriek ułatwia uzyskanie własnego belgijskiego numeru telefonu - bez względu na to, czy jest to numer bezpłatny czy premium.

Belgijski numer usługowy daje Twojej firmie ogólnokrajową atrakcyjność, ponieważ nie jest on związany z określonym regionem. Taki numer będzie więc atrakcyjny zarówno dla rynku flamandzkiego, jak i walońskiego.

Oprócz belgijskiego wizerunku, zrobisz profesjonalne wrażenie, co jest ważne w tym społeczeństwie opartym na zaufaniu.
Jak zapewnić najlepszą możliwą obsługę klienta

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność za granicą, chętnie rejestrują biznesowy numer telefonu za pośrednictwem Belfabriek. Ważnym powodem jest nasz Interaktywny System Odpowiedzi Głosowych (IVR), który oferuje im pełną kontrolę (nawet zdalną) nad doświadczeniem ich rozmówców.

Przyjrzyjmy się dodatkom, które wiążą się z belgijskim numerem bezpłatnym lub Premium.

- Wstępnie nagrane wiadomości

Zrób doskonałe pierwsze wrażenie na swoich belgijskich rozmówcach. Powitaj ich w godzinach pracy za pomocą wiadomości powitalnej lub poza godzinami pracy za pomocą niestandardowej, nagranej wcześniej wiadomości.

- Kolejkowanie połączeń

Gdy doświadczasz szczytu połączeń i wszyscy Twoi agenci są zajęci, ta funkcja umieści dzwoniących w kolejce. W kolejności przychodzenia będą oni następnie łączeni z agentami, którzy staną się dostępni. Relaksująca melodia i przerywane powiadomienia o długości kolejki sprawią, że Twoi rozmówcy będą zadowoleni.

- Voice2email

Gdy kolejka połączeń jest zbyt długa lub gdy belgijski klient dzwoni poza godzinami otwarcia, opcja Voice2email pozwala na pozostawienie wiadomości. Nagranie tej wiadomości zostanie wysłane na Twój adres e-mail, dzięki czemu będziesz mógł w razie potrzeby podjąć natychmiastowe działania.

- Wirtualny recepcjonista

Naturalnie, będziesz chciał zaoferować swoim rozmówcom wybór między obsługą w języku niderlandzkim i francuskim. Wirtualna recepcjonistka pozwala im wybrać, z którym agentem lub działem chcieliby rozmawiać. Wirtualna recepcjonistka pozwala zaoszczędzić na wydatkach związanych z jedną lub kilkoma recepcjonistkami.

- Nagrywanie rozmów
Funkcja nagrywania rozmów pozwala na nagrywanie każdego połączenia przychodzącego na Twój belgijski numer telefonu służbowego. Dzięki nagrywaniu rozmów możesz kontrolować jakość swoich usług i wyznaczać nowe cele szkoleniowe.

Poza tymi dodatkami, Belfabriek daje ci dostęp do szczegółowych statystyk połączeń. W swoim pulpicie online, zwanym My Belfabriek, możesz zobaczyć, z jakich regionów kraju dzwonią ludzie, jaki jest czas trwania połączeń i jak długie są kolejki połączeń. Statystyki te są wyświetlane w czasie rzeczywistym, co oznacza, że możesz przewidzieć trendy i podjąć natychmiastowe działania.
Już teraz zareklamuj swój belgijski numer telefonu biznesowego

Jeśli poważnie myślisz o prowadzeniu działalności gospodarczej w Belgii, oczywiście chciałbyś mieć belgijski numer usługowy, czy to numer premium, który pobiera opłaty od dzwoniących, czy numer bezpłatny, który pozwala dzwoniącym łączyć się za darmo. Belfabriek oferuje unikalny zestaw bezpłatnych dodatkowych funkcji, aby skonfigurować swój numer telefonu, pomagając Ci zdobyć zaufanie i sympatię belgijskich partnerów biznesowych i klientów.

Nasz przyjazny personel jest gotowy do pomocy w ustawieniu numeru.

Jeśli masz pytania dotyczące belgijskich numerów serwisowych lub chciałbyś zarejestrować swój własny belgijski numer telefonu, nie wahaj się z nami skontaktować. Skorzystaj z czatu na dole strony, skontaktuj się z nami przez e-mail lub zadzwoń do nas.

Proszę natychmiast aktywować demonstracyjny numer telefonu.
Proszę utworzyć swój zespół telefoniczny.
I proszę zacząć odbierać połączenia w ciągu 10 minut!

Proszę wypełnić poniższy formularz, a Państwa numer telefonu będzie dostępny natychmiast.

Zadowoleni klienci telefonii Belfabriek: