Kupuj numery bezpłatne, lokalne lub międzynarodowe bezpośrednio online

Polska:800 088 798
Międzynarodowy:🌍 +31 (0)85 400 5588
Een nationaal telefoonnummer in België aanvragen (image)

Jak zarejestrować belgijski numer usługowy

Opublikowane w Międzynarodowa

Belgia, z populacją liczącą około 11 milionów mieszkańców, jest interesującym rynkiem. Dzięki numerowi bezpłatnemu lub o podwyższonej opłacie, ułatwisz kontakt swoim obecnym i potencjalnym belgijskim klientom.

Rejestracja belgijskiego numeru usługowego jest łatwiejsza niż myślisz. W tym artykule, będziemy przechodzić przez to, jak się skonfigurować.
Wielu przedsiębiorców przeszło przed Tobą

Dla firm francuskich lub holenderskich ekspansja w Belgii jest logicznym krokiem. Z prawie 7 milionami Flamandów i prawie 4 milionami rodowitych Francuzów na tym rynku, nie ma wątpliwości, dlaczego.

Przyjrzyjmy się dwóm holenderskim firmom, które odniosły sukces z belgijskim numerem Freephone lub Premium Rate.

Holenderski dystrybutor sprzętu sportowego od lat korzysta z belgijskiego numeru serwisowego. Za pośrednictwem tego numeru telefonicznego firma otrzymuje zamówienia od belgijskich klientów. Połączenia są kierowane do biura dystrybutora w Holandii.
Holenderski producent sprzętu elektronicznego do użytku domowego drukuje belgijski numer serwisowy w instrukcjach obsługi produktów sprzedawanych w Belgii.

Nie tylko dla przedsiębiorstw zagranicznych

Podobnie jak wszystkie numery Premium Rate i Freephone, numery belgijskie mogą kierować połączenia do dowolnego miejsca, zarówno w Belgii, jak i za granicą. Sprytne belgijskie firmy już to wykorzystują. Jednym z przykładów jest belgijskie przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, które zleca połowę połączeń telefonicznych do centrum kontaktu z klientem w kraju trzecim.

Inteligentne kierowanie połączeń w oparciu o nasz system Interactive Voice Response (IVR) oraz wiele dodatkowych funkcji, które oferuje w celu kierowania połączeń i szybkiego udzielania klientom odpowiedzi i wsparcia, sprawiają, że jest to atrakcyjne rozwiązanie dla wielu firm.

Czy jesteś zainspirowany tym, co to może zrobić dla Twojej firmy? Podbój belgijskiego rynku zaczyna się od belgijskiego numeru serwisowego. Przyjrzyjmy się, jak to działa.
Rodzaje belgijskich numerów telefonicznych

Jak wiele krajów, Belgia oferuje różne rodzaje numerów biznesowych i usługowych. Przede wszystkim są to numery bezpłatne, które mają prefiks 0800. Numery te są dobrze znane i popularne wśród belgijskich rozmówców.

Następne są numery Premium Rate z taryfami za minutę lub za połączenie. Prefiks wskazuje, do jakiej kategorii taryfowej należy dany numer i jakie koszty są z nim związane. Zapewnia to dzwoniącym poczucie bezpieczeństwa, które daje im pewność, że dzwonią.

Numery Premium Rate, które pobierają opłaty od klientów za połączenie, używają prefiksu 0905, natomiast linie, które pobierają opłaty za minutę połączenia, mają prefiks 0900, 0902, 0903 lub 0904. Te cztery ostatnie prefiksy naliczają różne stawki, przy czym 0900 jest najbardziej przystępny cenowo, a numery 0904 naliczają taryfy do 2 € za minutę.

Oprócz tego w Belgii obowiązuje prefiks 078, który pobiera od dzwoniących opłatę według stawki lokalnej, wzmacniając jednocześnie ogólnokrajową atrakcyjność marki.

Wreszcie istnieją lokalne numery telefonów, które wyrażają Twój związek z lokalną społecznością i obciążają rozmówców tylko taryfami połączeń lokalnych.

W przeciwieństwie do innych krajów, belgijski urząd telekomunikacyjny (BIPT) nie pozwala firmom na wybór własnych numerów. To niestety sprawia, że w Belgii niemożliwe jest korzystanie z numerów typu vanity.

Proces rejestracji

Jak zatem przebiega proces rejestracji belgijskiego numeru usługowego?

W ogólnym zarysie, jako firma i przyszły właściciel numeru informujesz BIPT, jaki rodzaj numeru chcesz zarejestrować, jaką stawkę chciałbyś pobierać i jakie usługi chciałbyś świadczyć za pomocą tego numeru. Następnie BIPT rozpatrzy wniosek i na podstawie tych informacji przydzieli Ci numer bezpłatny lub Premium Rate.

Proces ten jest oczywiście nieco bardziej skomplikowany. Dlatego doświadczeni dostawcy, tacy jak Belfabriek, zawsze oferują obsługę całego procesu rejestracji dla Ciebie. Z Belfabriek, robimy to dla naszych klientów bez dodatkowych opłat.
Konfigurowanie belgijskiego numeru telefonu

Po przydzieleniu numeru belgijskiego przez BIPT, musisz go podłączyć i skonfigurować. Jako klient Belfabriek, otrzymasz natychmiastowy dostęp do naszego szerokiego pakietu dodatkowych funkcji, które pozwalają na skonfigurowanie routingu dla połączeń przychodzących na Twój numer w sposób inteligentny, aby dopasować go do Twoich dokładnych potrzeb biznesowych.

Otrzymasz również dostęp do pulpitu nawigacyjnego Belfabriek online, gdzie możesz pobrać swoje faktury, przeglądać statystyki połączeń w czasie rzeczywistym i skonfigurować dzienne, tygodniowe lub miesięczne raporty e-mail ze statystykami. Możesz także użyć go do odsłuchania nagrań połączeń lub skonfigurować i zarządzać innymi dodatkowymi funkcjami, takimi jak wirtualna recepcjonistka, poczta głosowa i wiele innych.

Klienci Belfabriek z belgijskimi numerami telefonów będą mieli również dostęp do naszych aplikacji mobilnych, portalu logowania agenta i wtyczki strony internetowej dostępności agenta.

I, co ważne dla firm posiadających numer Premium Rate, Belfabriek wypłaca przychody z połączeń niezwłocznie każdego miesiąca.

Jeśli chodzi o cechy i funkcjonalność, belgijskie numery telefonów biznesowych są tak samo wszechstronne jak numery telefonów w każdym innym kraju, zwłaszcza jeśli Twoje numery są hostowane przez Belfabriek.

Zarejestruj swój belgijski numer telefonu już dziś

Czy chcesz poszerzyć swój rynek i znacznie zwiększyć swoje dochody? Nie czekaj dłużej, ale skontaktuj się z nami już dziś i rozpocznij rejestrację swojego belgijskiego numeru usługowego już teraz.

Proszę natychmiast aktywować demonstracyjny numer telefonu.
Proszę utworzyć swój zespół telefoniczny.
I proszę zacząć odbierać połączenia w ciągu 10 minut!

Proszę wypełnić poniższy formularz, a Państwa numer telefonu będzie dostępny natychmiast.

Zadowoleni klienci telefonii Belfabriek: