Kupuj numery bezpłatne, lokalne lub międzynarodowe bezpośrednio online

Polska:800 088 798
Międzynarodowy:🌍 +31 (0)85 400 5588

Różnica między numerem 800 a stacjonarnym

Opublikowane w Numery telefonów do obsługi klienta

Pytanie, które często otrzymujemy w dziale obsługi klienta: czy zarejestrować wirtualny numer lokalny (jak np. Warszawa 22) czy bezpłatny numer 800? Co jest lepsze dla biznesu? Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy.


Zależy od tego, jakim typem organizacji jesteś. Jakie są Twoje cele biznesowe? W tym artykule będziemy dostarczać wskazówek, aby dojść do właściwej decyzji dla Twojej firmy.


Znaczenie leadów, konkurencji i przewidywanej wartości życiowej klienta


Ile jest wart potencjalny nowy klient dla Twojej firmy? Jak bardzo konkurencyjny jest Twój rynek? I jaka jest przewidywana wartość życiowa klienta?


Przykładem, gdzie 800 bezpłatny numer telefonu jest nie brainer jest kancelaria prawna. Kancelaria jest niczym bez nowych przypadków przychodzących w każdy dzień dla prawników do pracy na. Istnieje wiele konkurencji w prawnych. I 1 udany przypadek może prowadzić do dziesiątków tysięcy euro przychodów.


Dlatego można twierdzić, że 800 numer telefonu jest absolutną koniecznością dla kancelarii prawnej.


Również firmy, gdzie połączenia prawie zawsze oznacza nowe zamówienie zasługują na 800 numer telefonu. Na przykład, sieci dostaw pizzy lub firm taksówkarskich.


Regionalne kontra ogólnokrajowe


Dla firm, które działają w całym kraju, 800 numer telefonu ma najwięcej sensu. Ten numer telefonu nie jest przywiązany do żadnego miasta lub regionu. Będzie on przemawiał do potencjalnych klientów we wszystkich częściach kraju.


Lokalny numer telefonu stacjonarnego, jednak rodzaj ogranicza swoją działalność do pewnego obszaru. Nie bardzo przydatne, jeśli masz ambicje grać na poziomie krajowym.


Jednakże, jeśli bliskość do klienta jest ważne dla Twojej linii biznesowej. Jak na przykład hydraulika, a następnie lokalny numer stacjonarny ma sens. Potencjalny klient od razu rozpoznaje, że Twoja firma znajduje się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.


Jeśli prowadzisz firmę multi-location, to dobrze jest wiedzieć, że można zarejestrować wiele wirtualnych lokalnych numerów telefonów stacjonarnych. Na przykład, jeśli prowadzisz firmę zwalczającą szkodniki i masz oddziały w całej Polsce, możesz zarejestrować jednocześnie numer Warszawa 22, Kraków 12 i Poznań 61. A następnie możesz przekierować te numery na dowolny inny numer telefonu. Może to być w siedzibie Twojej firmy. Lub w czasach homeoffice, również do domu własnego lub pracowników. W ten sposób można przedstawić lokalną obecność w dowolnym miejscu. W zasadzie można tworzyć filie dosłownie w każdym mieście w kraju. Skontaktuj się z nami w sprawie możliwości zakupów hurtowych, dodatkowe numery telefonów mogą być zarejestrowane z rabatem.


Międzynarodowa

Na bezpłatne numery telefonów z reguły nie można dodzwonić się z zagranicy. Dlatego też bezpłatne numery telefonów 800 są istotne tylko dla użytku krajowego. W niektórych przypadkach na bezpłatne numery telefoniczne można dzwonić z zagranicy, ale warunek bezpłatności przestaje obowiązywać, a zatem zagraniczni rozmówcy zostają obciążeni kosztami. Co w ogóle mija się z celem istnienia bezpłatnego numeru telefonu.

Czy istnieją międzynarodowe bezpłatne numery telefonów? W skrócie: nie. Istniała inicjatywa stworzenia europejskiego bezpłatnego numeru telefonu. Ale utknęła ona w martwym punkcie. Okazała się zbyt trudna do zrealizowania. Na przykład, w przypadku awarii, kto jest odpowiedzialny? Dlatego numery 800 są tak naprawdę przydatne tylko na poziomie krajowym. Możliwe byłoby jednak zakupienie i prowadzenie wielu krajowych bezpłatnych numerów telefonicznych. Na przykład brytyjski numer telefonu 0808, niemiecki numer telefonu 0800 i hiszpański numer telefonu 900 mogą być zakupione i obsługiwane z jednego konta / aplikacji w Belfabriek.


Lokalne numery telefonów, jednak mogą być wywoływane z zagranicy, gdy rozmówcy dodają prefiks danego kraju. Tak więc na przykład, jeśli masz numer telefonu Warszawa 22, to numer telefonu, na który potencjalni klienci mogą dzwonić z zagranicy: +48 204.


Koszt dla właściciela numeru


Oczywiście obsługa bezpłatnych numerów telefonicznych jest droższa dla organizacji, które je obsługują. Posiadacz numeru płaci całą stawkę za połączenie.


Opłaty za połączenia w przybliżeniu:

7 centów za minutę w szczycie

5 centów poza szczytem

4 centy za połączenie

Przy dostawie na komórkę: dopłata 14 groszy za minutę. Rozliczenie za sekundę.

Lokalne numery telefonów stacjonarnych, jednak w Belfabriek nie ma opłaty za ruch. Tak, dobrze czytacie: w Belfabriek posiadacze lokalnych numerów telefonów mogą dzwonić za darmo, w ramach polityki fair use. A rozmówcy mogą dzwonić na ten numer telefonu po stawce za połączenie z lokalną linią stacjonarną. W ten sposób wirtualne lokalne numery telefoniczne stanowią dobry kompromis pomiędzy posiadaczem numeru a dzwoniącym. Jest to przystępne dla dzwoniących, a dla posiadacza numeru jeszcze lepsze, połączenie będzie bezpłatne.

Wnioski


Jak widać, oba rodzaje numerów telefonów mają swoje zalety i wady. Bezpłatne numery telefonów są najlepszym wyborem dla firm, które działają w branżach, w których wartość klienta jest wysoka, konkurencja jest ostra i/lub prawie każde połączenie oznacza sprzedaż. Bezpłatne numery telefonów są bardzo odpowiednie dla organizacji działających na skalę krajową. Bezpłatne numery telefonów, ze względu na ich pozytywną reputację, są również najlepszym wyborem dla organizacji takich jak organizacje charytatywne.


Z kolei lokalne numery telefonów stacjonarnych są idealne dla firm, dla których bliskość klienta jest najważniejsza. A także dla firm poszukujących bardziej ekonomicznego numeru telefonu biznesowego do obsługi.


Niezależnie od tego, który numer wybierzesz: funkcje takie jak nagrywanie rozmów, menu telefoniczne, kolejka oczekujących na połączenie, możliwość przekazywania połączeń na dowolny inny numer telefonu i tak dalej są zawsze dołączone za darmo. Inni dostawcy pobierają za te przydatne funkcje dodatkowe opłaty. Belfabriek chce jednak, aby telefonia biznesowa była prosta i przejrzysta.


Czy nadal masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z nami.

Proszę natychmiast aktywować demonstracyjny numer telefonu.
Proszę utworzyć swój zespół telefoniczny.
I proszę zacząć odbierać połączenia w ciągu 10 minut!

Proszę wypełnić poniższy formularz, a Państwa numer telefonu będzie dostępny natychmiast.

Zadowoleni klienci telefonii Belfabriek: