Kupuj numery bezpłatne, lokalne lub międzynarodowe bezpośrednio online

Polska:800 088 798
Międzynarodowy:🌍 +31 (0)85 400 5588

Aktywacja routingu kodów pocztowych

W przypadku routingu kodów pocztowych połączenia są rozdzielane na podstawie - jak sugeruje nazwa - kodu pocztowego dzwoniącego.

Jeśli masz ustawione przekierowanie na podstawie kodu pocztowego na swoim numerze usługi, dzwoniący najpierw usłyszy komunikat z prośbą o wprowadzenie 4 cyfr swojego kodu pocztowego. Na podstawie wprowadzonych cyfr przekierujemy połączenie do najbliższego oddziału lub pracownika.

Kiedy można korzystać z routingu kodów pocztowych?

Routing po kodach pocztowych jest idealny, gdy masz kilka oddziałów w jednym mieście lub regionie i zawsze chcesz automatycznie przekierowywać dzwoniących do najbliższego oddziału.

Dobrym przykładem jest sieć pizzerii z wieloma oddziałami w jednym mieście. Dzięki jednemu numerowi cała sieć jest doskonale dostępna, a dzięki routingowi kodów pocztowych dzwoniący zawsze zamawiają pizzę z najbliższego oddziału.

Jeśli posiadasz oddziały w różnych regionach, dobrym rozwiązaniem może być routing numerów kierunkowych.

Różnica z routingiem numerów kierunkowych

Różnica w stosunku do funkcji routingu numerów kierunkowych polega na tym, że w przypadku routingu numerów kierunkowych transfer jest wykonywany całkowicie automatycznie w oparciu o numer kierunkowy dzwoniącego.

Aktywuj routing kodów pocztowych

Dla klientów Belfabriek włączenie routingu kodów pocztowych jest niezwykle proste.
Możesz to zrobić online za pośrednictwem naszego pulpitu nawigacyjnego My Belfabriek lub za pośrednictwem aplikacji Belfabriek na iOS i Androida.
Na stronie ustawień numeru przewiń w dół, aż zobaczysz opcję routingu kodów pocztowych. Opcję tę można łatwo włączyć lub wyłączyć za pomocą przycisku włączania/wyłączania.
Ustawienia routingu kodów pocztowych w aplikacji My Belfry
Jeden z naszych pracowników skontaktuje się z Tobą, aby omówić z Tobą ustawienia routingu. Możesz również samodzielnie wypełnić ten arkusz Excel, wskazując, które kody pocztowe powinny być przekierowywane na który numer telefonu. Wystarczy zrobić to raz i nie trzeba się już o to martwić.
Osoba dzwoniąca zostanie automatycznie przekierowana do właściwego oddziału lub pracownika.

Zadowoleni klienci telefonii Belfabriek: